Ana Sayfa >> linkedIn >> Microsoft, LinkedIn’i Satın Aldı!

Microsoft, LinkedIn’i Satın Aldı!

Microsoft, LinkedIn’i Satın Aldı!

Özellikle iş dünyasının sosyal ağı olarak bilinen ve kariyerine önem veren kişiler tarafından sıkça kullanılan LinkedIn , teknoloji devi Microsoft tarafından satın alındı. 26.2 milyar dolarlık bu satın almanın resmi işlemleri ise 2016 yılının son aylarında tamamlanacak.

Genellikle büyük şirketlerin kendilerinden daha küçük şirketleri satın alması, kullanıcılar tarafından “tekelleştirme” olarak görülüyor. Ancak Microsoft, kullanıcılarının bu konuda endişe duymamasını ve bu kararın LinkedIn’in karakteristik özelliklerini değiştirmeyeceğini belirtti ve CEO’su Jeff Weiner‘ın görevine devam etme kararı aldı.

shutterstock_193524572_LinkedIn-796x398
Microsoft’un satın aldığı LinkedIn 400 milyonu aşkın kullanıcıya sahip.

Microsoft CEO’su Satya Nadella da satın alma konusunda şu ifadeleri kullandı:

LinkedIn takımı, dünya üzerindeki profesyonelleri birbirine bağlamaya yönelik müthiş bir iş geliştirdi. Bir arada çalışarak LinkedInin büyümesini, bunun yanında Microsoft 365 ve Dynamics’in gelişimini hızlandırabilir, gezegen üzerindeki herkesi ve her kuruluşu güçlendirebiliriz.”

Son yıllarda özellikle kariyer ve insan kaynakları alanında gelişim göstererek, iş arayan kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağladı. 400 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan site, Microsoft’un son atağıyla kullanıcı sayısını bir hayli artıracak gibi görünüyor.


Source: SONSÖZ

Yazar Hakkında - Alper Uğuroğlu

Bilkent Üniversitesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Mezunu ,Sonsöz Gazetesinde çalışıyor... Sonsöz Gazetesi Grafik Departmanı - www.sonsoz.com.tr, Siyaset.TV Web Yöneticisi - www.siyaset.tv, Rtuk.TV Web Yöneticisi - www.rtuk.tv

Bide Buna Bakın

Teknolojik cihazlar bel ve boyun sağlığını etkiliyor

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Esra Dilek …

Petshop sahiplerine sertifika eğitimi zorunlu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, evcil hayvan ticaretinde pet shop sahipleri ve sektöre girmek isteyen girişimciler için …

Çankaya, dünya sağlık örgütü toplantısında

Çankaya Belediyesi, Dünya Sağlık Örgütü’nün Finlandiya’da düzenlediği Sağlıklı Kentler Projeleri Hazırlama ve Uygulama Eğitiminde. Çankaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir